Test filmu Revolog Texture

Byla jsem oslovena LukášemHistogramu  jestli bych si nechtěla vyzkoušet nějaký film a napsat o něm. Báječná nabídka, zvlášť pro analogového nadšence. Výběr byl zcela na Lukášovi, takže když jsem zjistila, jaký film jsem dostala do ruky, trochu jsem váhala  jak s ním naložit. Lomografie není nic pro mě, tyhle přidané efekty jsem nikdy neuměla docenit a kromě hodně prošlé Agfy, které mám doma nějakou záhadou asi 50 ks jsem s vědomě „nekvalitními“ filmy neexperimentovala. Po hodně dlouhé době jsem tedy měla pocit, že mám v ruce foťák, rozhlížím se kolem a nevím co vyfotit.

Byl mi totiž věnován film z dílny Revolog, což je poměrně malá firma se sídlem ve Vídni, kde vyrábějí dva absolventi fotografické školy Hanna Pribitzer a Michael Krebs od roku 2010 ručně kinofilmy s různými efekty pro analogovou fotografii. Aktuálně mají v nabídce 10 rozličných barevných kinofilmů a jeden černobílý, ale zřejmě se časem přidají i další. Všechny nabízené kinofilmy mají cistliovst ISO 200 a jsou na 36 snímků, pár jich je na 12 snímků. Rozlišují se efekty, které jsou na kinofilmu předem stanoveny. Vybírat můžete například z filmu, kde nevíte jakými barvami bude disponovat, kde budete mít blesky bílé nebo červené, najdete na něm zelené a modré linky nebo vaše fotky budou vypadat, jako když se na ně díváte skrz poškrábané sklo. Výběr je na vás.

Já od Histogramu dostala Revolog Texture, který má 12 snímků a vyznačuje se efektem připomínajícím bubliny přes celou plochu filmu a jeho barevnost jde spíše dozelena než aby představovala reálné barvy. „Bublinový“ výsledek je méně znatelný ve světlejších místech snímku, naopak na tmavých plochách vyniká a je výraznější. Na jednu stranu mě to při focení hodně svazovalo, protože jsem pořád přemýšlela jak to bude vypadat a jestli je to fotka vhodná pro tento efekt. Také mě to ale přimělo vyfotit fotky, které bych normálně nevyfotila, protože bez bublin by na fotce podle mě nebylo nic zajímavého.

Nejlépe podle mě tento film ukáže své přednosti při focení kontrastnějších věcí, spíše jednoduchých, kde bude tento jev zajímavým zpestřením. Osobně mi fotky přišly spíše depresivní, asi hlavně kvůli počasí, ve kterém jsem je fotila. Bohužel jsem při focení nechytila žádné sluníčko, což je škoda, protože věřím, že by to na fotkách hrálo zajímavým efektem, hlavně kvůli barvě. Vůbec bych se s ním nebála fotit ostře proti slunci, kdy by vynikla bublinová struktura.

Níže můžete mrknout na fotky, nechala jsem je po skenování bez úprav pro lepší ilustraci, jsou pouze oříznuté.  Film zakoupíte například zde.

Komentáře

  1. Zaujimave, velmi. Abstrakcie proti vlastnej voli. Suhlasim, ze film funguje ovela lepsie s jednoduchymi motivmi.

Komentovat článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *